11 stycznia 2017

Nudzie mówimy NIE

Uwielbiam projektować pokoje dla dzieci, ich radość kiedy oglądają projekt i widzą jak będzie wyglądać ich pokój jest bezcenna. Tym razem zaprojektowałam pokój dla 8-letniego chłopca, który nielubi się nudzić. Lubi każdy rodzaj sportu, każdą aktywność a pokój ma być miejscem nie tylko do snu i odrabiania lekcji, a miejscem rozrywki zwłaszcza w mroźne dni, kiedy pogoda nie sprzyja podwórkowym zabawom. 

W projekcie zastosowałam kolekcje firmy VOX, która ma świetne rozwiązania właśnie dla takich dzieci. Różnorodne nakładki na fronty umożliwiają grę w warcaby, lotki, naukę tabliczki mnożenia, figur geometrycznych czy też zapisywanie ważnych notatek.
Kolekcja bogata jest w różne rozwiązania łóżek, biurek czy też można dowolnie modyfikować szafy i szafeczki. Dodatkowym uzupełnieniem są kolorowe nakładki czy tez wieszaki na torbę lub plecak. Kolekcja pasuje zarówno dla chłopców i dla dziewczynek. 
 Jako dodatek dla sportowców jest dywan, mini-bieżnia. Grzejnik został zasłonięty maskownicą ażurową.
W tym pokoju zaprojektowałam ściankę wspinaczkową na płycie OSB, dodatkowo zabezpieczającą ścianę za łóżkiem, która zawsze jest newralgicznym miejscem jeśli chodzi o zabrudzenia. Obok ściana będzie pomalowana moją ulubioną farbą tablicową z tablicą do kosza. Myślę, że chłopcu nie będzie w pokoju się nudzić i będzie chętnie wracał do domu to swojego parku rozrywki.

21 komentarzy:

 1. Nigdy nie projektowałam wnętrz w prawdziwym symulatorze. Szczytem moich osiągnięć była regularna gra w The Sims w podstawówce oraz 'pogrywanie' w gimnazjum. Przyznam za to, że nigdy nie prowadziłam Sima, zabawę zawsze kończyłam wraz z postawieniem i wyposażeniem domu.

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie, Ania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się ten projekt.

  OdpowiedzUsuń
 3. No to fakt, projekt robi naprawde ogromne wrażenie. Jestem w szoku, że można tak super zaprojektować wszystko. Do tego ja jeszcze robiłam badania na alergię i takie zaprojektowanie bardzo dobrze mi zrobi. Ponieważ muszę uważać na nie które czynniki w domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. To co mi się podoba, to ściana do przyczepiania, ale teraz można to fajnie zrobić za pomocą korka, który wygląda o stokroć lepiej

  OdpowiedzUsuń
 5. No to prawda, blog wnosi naprawde wiele rzeczy muszę przyznać. A te ściany to dopiero robią wrażenie.
  A jeśli chodzi o mnie to ostatnio robiłem sobie badanie na nietolerancje pokarmową no i okazało się, że jestem chory. Dlatego tak rzadko bywam na blogach, ale leczenie zacząłem więc myślę że niedługo pojawie się znowu. Polecam każdemu zrobić sobie takie badania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie ten pokój nie jest nudny. Bardzo mi się podobają wszystkie zaproponowane przez ciebie rozwiązania. praktyczny i przyjemny pokój.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi się podoba zaproponowany przez ciebie wystrój. Super. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny projekt! Również zgodzę się z tym, że nie ma tutaj nudy. Bardzo spodobała mi się ściana wspinaczkowa. Można zauważyć, że każdy element pokoju jest bardzo dobrze przemyślany :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi również projekt bardzo przypadł do gustu. Świetny pokój dla nastolatka, który na pewno nie będzie nudził się w takim pokoju. Bardzo podoba mi się wtrącenie zółtego koloru, który bardzo ożywia wnętrze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem ciekawa jak będzie się miała motoryzacja za 30-40 lat. Już przed 2000 rokiem snuło się teorie na temat bezobsługowych aut, przemeszczających się z punktu A do punktu B bez udziału kierowcy :-) Miało się to nijak do rzeczywistosci. Dzisiaj oprócz designu producenty prześcigają się w coraz mniejszym "teoretycznym" spalaniu auta, oraz w maksymalizacji różnych niepotrzebnych systemów przez które często trzeba odwiedzać autoryzowane serwisy. Wydaje mi się że motoryzacja podąża trochę nie tą ściążką którą naprawdę powinna... Wyniki spalania często fałszowane itp. :-(

  OdpowiedzUsuń
 11. Projekt godny uwagi. Idealny dla buntowniczych i łaknących aktywności nastolatków. Myślę nad nowymi meblami jako prezencie urodzinowym dla mojego nastolatka, choć nie wiem, czy zasłużył. Przeglądałam ofertę https://www.meblemix.pl i znalazłąm kilka ciekawych pozycji. Myślicie, że taki prezent jest ok?

  OdpowiedzUsuń
 12. To prawda, taki projekt jest naprawde interesujący. Wezmę go pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jakoś niespecjalnie przemawia do mnie takie wnętrze, na pewno inaczej wyglądałoby na żywo :P

  OdpowiedzUsuń
 14. Wow całość wygląda naprawdę super! Fajnie, że ktoś jest aż tak kreatywny.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wspaniały pomysł na tak wiele gier w jednym miejscu. Dzieciak z pewnością będzie zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 16. No tu na pewno o nudzie nie ma mowy :D Jak patrzę na te zdjęcia to sam mam ochotę stać się dzieciakiem i w nim zamieszkać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mój syn jest ogromnym fanem koszykówki i z takiego pokoju na pewno by się ucieszył, bardzo pomysłowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. i wszystkich ludzi traktujemy tak samo

  OdpowiedzUsuń
 19. wiadomo ze pasja jest najważniejsza

  OdpowiedzUsuń
 20. tylko pasja jest ważna w życiu

  OdpowiedzUsuń