Przejdź do głównej zawartości

Opóźnienia opóźnienia i raz jeszcze opóźnienia

W planach było postawienie domu w rok. Tak planowaliśmy i to pewnie na tym się zakończy. Niestety stoimy w miejscu, cały czas etap fundamentów. Mam wrażenie, że nigdy to nie ruszy dalej. Czy Wy też tak macie? Ja rozumiem pogodę, wiem jest zima i warunki pogodowe nie zawsze pozwalają na pracę budowlane, ale raczej w tym przypadku to jest przeginanie ze strony wykonawcy. Ahh te czasy... 🕜🕒Wykonawcy budują kilka domów jednocześnie, przeskakują z budowy na budowę, żeby klientów zatrzymać zganiajac na warunki atmosferyczne i że musi wyschnąć... Ale pytanie co, jak już dawno wszystko wyschło. U nas niestety śniegu nie ma, można się poślizgać 🛷 jedynie po błocie, a żeby śnieg zobaczyć to tylko walizki i w góry 🏔️🏔️❄️☃️
🔽Jeszcze sobie poczekamy.... Póki co ogarnęliśmy temat przyłącza wody HURRAA to dopiero był wyczyn, kto wymyślił tyle zachodu do tego to ja nie wiem. Uważam, że to lekka przesada. Najpierw  określenie warunków przyłącza, następnie zgłoszenie, później mapki, geodeta, wykonawca do przyłącza, zgłoszenie zajęcia w pasie drogowym. Prąd lada chwila też ma być. Został jeszcze gaz. Zastanawiallismy się nad pompą ciepła ale niestety nasz budżet na to nie pozwala, a dwa to czy to się faktycznie zwróci., 
🔽Stoimy przed wyborem okien i wykonawcy dachu. Jakie są wasze doświadczenia?  Może się podzielicie? 
🔽Kolejna sprawa to zastanawiamy się nad przydomowa oczyszczalnia. Pozwolenie mamy, ale trochę się zahamy ze względu na glinę, która niestety jest, co okazało się podczas kopania fundamentów.
🔽No i nawet doczekaliśmy się tablicy, wiem banalne, ale nawet o to musiałam się prosić kilka razy kierownika, aż w końcu jak już dostaliśmy z nadzoru budowlanego pismo to łaskawie zawiesił. 
No i jest żółciutka, Wielka i bijąca po oczach tablica. Szkoda tylko że kierownik budowy zapomniał narysować kreskę nad moim imieniem i zamiast MARTA wyszło.. MARIA 
Ale co tam, wisi? Wisi 😉😄
Pozdrowienia dla wszystkich budujących 😊😊

Komentarze

 1. Budowa domu to wielka nauka cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem coś o tym sama, bo jesteśmy na etapie budowy. Ciągle coś się dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonale to rozumiem, u nas też to stało w miejscu przez długi czas

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety często tak bywa przy budowaniu domu czy remontach..

  OdpowiedzUsuń
 5. Z pewnością warto uzbroić się w cierpliwość podczas budowy domu

  OdpowiedzUsuń
 6. Budowa domu to spore wyzwanie. Życzę dużo cierpliwości i powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży

  OdpowiedzUsuń
 8. My też musieliśmy wszystko przesunąć, ale co zostało przesunięte, to nie ucieknie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawi mnie jak wyglądają dalsze etapy budowy domu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety obsuwy są na porządku dziennym, a w dzisiejszych czasach niemal nie zdarza się zrealizować plan na czas. Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 11. Planując budowę domu niestety trzeba liczyć się z opóźnieniami

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja właśnie zastanawiam się czy kupić dom, bliźniaka, szeregowiec, a może ziemię. Nie mam pojęcia co wybrać :( Jeśli chodzi o budowę, to boję się właśnie takich opóźnień.

  OdpowiedzUsuń
 13. Moi przyjaciele też są w trakcie budowy. Niestety to ta sama sytuacja... Problemy chyba trzeba wliczać w koszty przy takiej inwestycji.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Bo detal ma znaczenie - szczegóły i szczególiki w kuchni

BETONOWY SUFIT

INSTALACJE W KUCHNI - JAK JE ZAPLANOWAĆ?